The Joomla! Community Portal ™

JoomlaConnect

JoomlaConnect Czech

(View All Languages)

Recent Posts

Teorie velikosti ňader

 • Report this


Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží zaspat bolest hlavy vyvolanou mými předchozími geniálními myšlenkami, nezbývá mi, než ji publikovat zde, protože se bojím, že bych jí do zítra zapomněl a zatím blog...

Keep reading about: Teorie velikosti ňader...
 

První Český Joomla Day

 • Report this


V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů.

 • Potvrzeným hostem je spoluzakladatel Joomly Brian Teeman. Stojí za to si přečíst jeho Event Survival Guide, který nás nejen připraví na Joomla Day, ale i na Brianův humor.
 • Můžeme se těšit na...
Keep reading about: První Český Joomla Day...
 

Jak snadno prodávat Joomla rozšíření

 • Report this


Proč nemá Joomla App Store podobný jako mají Google či Apple? Vývojářům by to usnadnilo život. Nemuseli by trávit čas nad budováním svých repozitářů, platebních systémů, update serverů, aktualizací balíčků a věnovat se tomu, co je baví - vývoji rozšíření. Nedávno se objevila služba, která dokáže ušetřit vývojářům spoustu času.

Keep reading about: Jak snadno prodávat Joomla rozšíření...
 

Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

 • Report this


Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím uznat, že toto řešení pro malý eshop s několika produkty či službami je ideální, až geniální řešení.

Keep reading about: Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm...
 

Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

 • Report this


Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo ochoten platit. V následujících odstavcích popíšu co je nutné, co je "nice to have" a srovnám nejpoužívanější české webhostingy.
Keep reading about: Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?...
 

Přístupný web podle Googlu

 • Report this


Přístupné HTML bohužel zajímá málo web developerů. Přitom většinou stačí držet se čistého HTML. Přečtete si pár bodů z přednášky o přístupném HTML. Přednášejícím byl Mike West, člen Google Chrome týmu. 

Keep reading about: Přístupný web podle Googlu...
 

Síla přepisování jazyků - Language overrides

 • Report this


Možná jste si toho už všimli. Joomla 2.5 umožňuje z administrace editovat jazykový soubor, kterým dokážete přepsat původní hlášky Joomly. Na webu i v administraci, v každém jazyku extra. Proč je tato skrytá funkce tak přínosná?

Keep reading about: Síla přepisování jazyků - Language overrides...
 

Propojení Joomla - Google Drive. Formuláře

 • Report this


Google Drive (nedávno ještě Google Docs) je online sada kancelářských programů. Zajímavé je propojení s jakýmkoli webem, v našem případě to bude Joomla. Nejsou k tomu potřeba žádná rozšíření. Co jsem se koukal, tak ani žádná nejsou. Stačí vložit kousek kódu do článku.

Keep reading about: Propojení Joomla - Google Drive. Formuláře...
 

Joomla! 3.0 vyjde v září 2012. Co přinese?

 • Report this


Joomla 3.0 bude krátce podporovanou verzí jako byla např. Joomla 2.6 a 2.7. Někteří tedy jistě zůstanou u Joomly 2.5 až do září 2013, aby se vyhnuli problémům s aktualizací. Joomla framework se prý až tak nezmění. Komponenty, pluginy a moduly pro verzi 2.5 by měly fungovat i v 3.0. Horší to bude se šablonami.

Keep reading about: Joomla! 3.0 vyjde v září 2012. Co přinese?...
 

Propojte Joomla vyhledávání s Google Analytics

 • Report this


Právě jsem přišel na to, jak propojit klasické Joomla vyhledávání s Google Analytics. Joomla 2.5 sice umí zaznemenávat hledané výrazy, když to povolíte, ale výsledný přehled je informačně dost nezajímavý. Google Analytics dokáže statistiky vyhledávaných výrazů zobrazit detailněji a přehledněji.

Keep reading about: Propojte Joomla vyhledávání s Google Analytics...
 


To get your feed included in JoomlaConnect, see our page on getting connected.